Rozmowa z Pawłem Graczykiem po konsultacji kadry Polski U-15 !!!

Zapraszamy na ciekawy wywiad z Pawłem Graczykiem o pobycie na konsultacjach reprezentacji Polski U-15, treningach w kadrze, meczach kontorlnych jak i marzeniach które nasz zawodnik chciałby zrealizować w przyszłości. Poniżej zapraszamy do lektury .............

Witam Paweł, wczoraj wróciłeś z konsultacji reprezentacji Polski U-15. Czy możesz nam najpierw powiedzieć jakie uczucia Ci towarzyszyły jak się dowiedziałeś o powołaniu na konsultację ?

Witam. O powołaniu dowiedziałem się na lekcji, z początku nie wiedziałem o co chodzi ,byłem bardzo zaskoczony. Uczucie którego nie da się opisać , taka radość cały się trząsłem . Niezmiernie się cieszyłem.

Czy spodziewałeś się tego że dostaniesz szansę zaprezentowania swoich umiejętności w reprezentacji Polski U-15 ?

Miałem taką nadzieje i moim marzeniem było dostać się chodź na konsultację reprezentacji , ale nie spodziewałem się tego tak bardzo.

Powiedz nam Paweł jak wyglądał ośrodek w Grodzisku i jaka atmosfera panowała podczas zgrupowania reprezentacji Polski U-15 ?

Co do ośrodka to nie ma żadnych negatywów . Piękny obiekt , taki typowo sportowy . W hotelu warunki były najlepsze dotychczas w jakich byłem . Atmosfera miła i pełna humoru od przyjazdu ,po same wejście w pociąg powrotny, bardzo mili i pomocni koledzy, tego się akurat tak nie spodziewałem.

Co cię zaskoczyło podczas zgrupowania a czego się spodziewałeś przed przyjazdem do Grodziska Wielkopolskiego ?

Właściwie byłem przygotowany tam na wszystko , nic mnie nie zaskoczyło . Spodziewałem się dyscypliny która była bardzo ostro przestrzegana .

Czyli dyscyplina która panuje także w Ośrodku w Prószkowie jest Twoim zdaniem potrzebna ?

Jak się już jest na takim zgrupowaniu , to wszystko się przekłada to co w klubie to tam.

Jak wyglądały treningi podczas zgrupowania reprezentacji i czy były podobne do tych w Ośrodku w Prószkowie ?

Treningi były podobne, chociaż większość czasu skupialiśmy się na taktyce w systemie 1-4-2-3-1 to była taka podstawa tego wszystkiego . Treningi były bardzo fajne i dużo z nich wyniosłem .

Paweł a jak oceniasz indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników z którymi miałeś okazję trenować ?

Każdy bazował na czymś innym , niektórzy na sile fizycznej inni na technice ,a niektórzy na motoryce . Umiejętności każdego tam zawodnika były wysokie , Gdy się złączy je w jedną drużynę jest to duża siła, co pokazaliśmy w meczu z Lechem Poznań.

Wyprzedziłeś moje pytanie, rozegraliście podczas zgrupowania dwa mecze kontrolne. Jeden z reprezentacją Dolnośląskiego ZPN ’98 który przegraliście 3:0 zaś drugi z Lechem Poznań ‘99/98 który wygraliście 1:0. Ile grałeś w tych dwóch meczach i czym one się różniły Twoim zdaniem oczywiście ?

Z reprezentacją Dolnośląska przegraliśmy 3-0, ten mecz mogliśmy zaliczyć do bardzo bardzo słabego , nic nam kompletnie nie wychodziło. Zagrałem w nim 45 min. W meczu z Lechem grałem też 45 min. Różnica pomiędzy tymi meczami była duża, a nawet ogromna , graliśmy piłką , po stracie od razu szybki odbiór piłki i pressing co dało dużo korzyści dla naszego zespołu, każdy zostawił serce na boisku co było bardzo ważne. Od samego początku komunikacja komunikacja i jeszcze raz komunikacja co bardzo ułatwiło granie. Po meczu z Dolnośląskim ZPN był niedosyt po porażce, więc każdy w pełni chciał zrehabilitować się w spotkaniu przeciwko Lechowi Poznań .

Jak fizycznie wyglądałeś na tle swoich kolegów z reprezentacji Polski ?

Na tle Reprezentacji byłem jednym z mniejszych . Na mojej pozycji nie brakowało mi tak bardzo siły fizycznej chociaż były przypadki w meczu z Dolnośląskim ,że mogło by być jej więcej. Dużo osób w reprezentacji siłą fizyczną wygrywało znaczną część pojedynków , dlatego była ona potrzebna , Ogólnie zawodnicy w reprezentacji oprócz umiejętności technicznych bazowali także na warunkach fizycznych.

Jak Ty oceniasz siebie podczas tygodniowego pobytu na konsultacjach i Twoim zdaniem nad czym musisz jeszcze pracować by stawać się co raz lepszym zawodnikiem ?

Na pewno jestem z siebie bardzo zadowolony i jest to dla mnie wielki plus . Na pewno będę pracował nad słabszą prawą nogą , szybszym wprowadzeniu piłki . To są te rzeczy na które muszę zwrócić szczególną uwagę.

Twoim zdaniem jest łatwo ponownie zawitać w reprezentacji Polski, co trzeba robić by ponownie dostać powołanie ?

Nic nie przychodzi łatwo , na pewno znaczący był ten tydzień w którym sprzedaliśmy swoje umiejętności na boisku trenerowi . Trzeba dalej cały czas trenować i walczyć o swoje.

A jak oceniasz swoje półtorej roku w WOSM Prószków ?

Jestem bardzo zadowolony czuje ,że robię postęp i cały czas mogę trenować i jeszcze raz trenować !

Czy uważasz że nauka jest potrzebna w życiu i szkołę trzeba pilnować ?

Jest potrzebna , bez tego mało osiągniemy . To wszystko się przekłada na boisko jak i zachowanie.

Są jacyś zawodnicy z których bierzesz przykład i dlaczego właśnie z nich ?

Tak . Jednym z nich jest Sergio Ramos . Dlaczego on ? ponieważ wie do czego dąży i co chciał/chce osiągać w seniorskiej piłce na najwyższym poziomie na świecie . Ma twardy charakter i jest bardzo stanowczy , podoba mi się i motywuje mnie jego gra jak i postawa na boisku.

A wśród Twoich kolegów lub zawodników z Ośrodka są lub byli zawodnicy z których bierzesz przykład i dlaczego akurat z nich ?

Na pewno takim zawodnikiem jest Lukas Klemenz ,podziwiam go jako osobę prywatną , ale przede wszystkim jako zawodnika ,że zawsze gra do końca i twardo ! Na pewno jest to piłkarz , który wie czego chce .

Jakie cele stawiasz przed sobą w tym roku ?

Na pewno wygrać ligę trampkarzy to jest bardzo dla mnie ważne. Chciałbym zagrać mecz między narodowy dla reprezentacji Polski . Kolejnym celem są mecze w Juniorach Młodszych . Przede wszystkim stałe podnoszenie swoich umiejętności jak i praca w regularnym treningu.

Twój ulubiony zespół ?

Real Madryt !

Ulubiona potrawa ?

Kluski śląskie mamy !

Najlepszy film jaki widziałeś do tej pory ?

Szybcy i wściekli 6.

Kolor w którym najlepiej się czujesz ?

Biały i niebieski.

Ulubiony rodzaj muzyki ?

Rap.

Ulubiony przedmiot w szkole ?

Religia ;)

Czego Ci życzyć ?

Przede wszystkim zdrowia ,bo ono jest najważniejsze .

Paweł kończąc rozmowę, czy chciałbyś kogoś pozdrowić ?

Tak , pozdrawiam całą rodzinę , kolegów ze szkoły jak i z kadry. Pozdrawiam również trenerów !

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.