Wywiad z Sebastianem Kuchtą !!!

W dniu dzisiejszym prezentujemy wywiad z uczniem WOSSM Prószków i zawodnikiem Pomologii Prószków rocznika 1997 Sebastianem Kuchtą. Nasz zawodnik opowiada o faworycie tegorocznej Ligi Mistrzów, o tym jakie cele stawia sobie w nowym sezonie i kto jest jego piłkarskim idolem oraz dlaczego. Zapraszamy do ciekawej lektury ..........

Witam Sebastian. Powiedz mi jak spędzasz wakacje?

Witam. Wakacje spędzam bardzo dobrze i w milej atmosferze, lecz od rozpoczęcia obozu w Rewalu skończył  sie juz odpoczynek, ponieważ razem z całą drużyną ciężko pracujemy, by przygotować sie do nadchodzącego sezonu.

Ubiegły rok szkolny był dla Ciebie można rzec wzorowy, świadectwo z paskiem oraz decyzja o nowej szkole. Jak się czułeś jako wyróżniony uczeń i czy długo się zastanawiałeś nad wyborem ponownie ZS Prószków ?

Szczerze mówiąc byłem miło zaskoczony tym wyróżnieniem i jestem zadowolony z tego co osiągnąłem w nauce. Jeśli chodzi o wybór szkoły to moja decyzja była jednoznaczna, ponieważ w Prószkowie są świetne warunki bym mógł się rozwijać, trenerzy którzy dbają o każdy szczegół i są profesjonalistami, jak i koledzy których naprawdę ciężko byłoby mi opuścić.

Jak oceniasz swoje gimnazjalne lata spędzone w WOSSM Prószków pod względem szkoły i szkolenia sportowego ?

Będę je wspominał naprawdę z bardzo dobrej strony pod względem sportowym jak i naukowym. Sportowo rozwinąłem sie w dobrym kierunku, natomiast nie można zapominać o nauce która jest potrzebna do życia, dlatego przykładałem sie do niej i nie lekceważyłem jej.

Aktualnie przebywasz z zespołem na obozie w Rewalu, powiedz mi jakie cele stawiasz sobie na nowy sezon i co chciałbyś poprawić w swojej grze?

Moim celem wraz z całą drużyną jest awans do ligi makroregionalnej, każdy jest zdeterminowany i ciężko pracuje by osiągnąć ten awans. Chciałbym poprawić w swojej grze kontrole nad piłką oraz drybling.

Trenerzy juniorów młodszych i starszych ustawiają Cię na pozycjach podwieszonego napastnika lub na klasycznej dziewiątce, która z tych pozycji odpowiada Ci bardziej i dlaczego ?

Bardziej odpowiada mi pozycja podwieszonego napastnika, ponieważ mogę być częściej przy piłce i czuję się na niej bardzo dobrze.

W ostatnich miesiącach trenerzy zdecydowanie zaufali Tobie i twoim umiejętnościom, czujesz sam po sobie że zrobiłeś duży progres w swoim rozwoju piłkarskim i który moment był kluczowy w tym że uzyskałeś tak wysoką formę ?

Myślę ze kluczowym momentem był okresu zimowy, który ciężko przepracowałem i byłem w pełni gotowy do rundy wiosennej.

Co raz częściej trenujesz z zespołem juniorów starszych, czy Twoim zdaniem widać już po Twoich kolegach ogranie w lidze makroregionalnej, jak to odczuwasz w treningu z nimi ?

Na pewno posiadają wysokie umiejętności i widać doświadczenie które nabrali grając w tej lidze. Jest to świetny zespół pod względem piłkarskim i jest w nim świetna atmosfera. Naprawdę jest z kogo brać przykład.

Jako młody zawodnik, powiedz mi jaki styl gry preferujesz i w jakim stylu i systemie się odnajdujesz na boisku ?

Najlepiej czuje sie w systemie 1-4-2-3-1 i preferuję grę w ataku szybkim.

Czy masz jakiegoś piłkarza na którym się wzorujesz, a jak tak, to kto to jest i dlaczego ?

Zinedin Zidane który zaimponował mi swoja grą gdy byłem dzieckiem, podziwiam go i jest on moim idolem. Potrafił wygrywać wiele meczy i brać ciężar gry na siebie.

A Twój ulubiony zespół to i dlaczego ?

Real Madryt klub o bogatej historii i grający najlepszy atak szybki w dzisiejszych czasach moim zdaniem.

Twój ulubiony numer i czy coś on symbolizuje ?

Nie mam ulubionego, gram z numerem 10 lecz nic on nie symbolizuje.

Jak sądzisz, dlaczego tak wielu młodym chłopakom w pewnym momencie odechciewa się trenować. Czy to kwestia charakteru czy tego że nie osiągnęli zamierzonego poziomu ?

Niektórym na pewno brakuje charakteru i walki o marzenia, lecz na większość wpływa towarzystwo któro ściąga ich na złą drogę.

Jak oceniasz treningi prowadzone przez trenerów WOSSM Prószków ?

Są one na pewno przemyślane i  trenerzy spędzają nad ich układaniem wiele godzin, szanuje ich za to i podziwiam.

Twój ulubiony element treningu to ?

Moim ulubionym elementem treningu są zdecydowanie uderzenia, koordynacja oraz ćwiczenia związane z szybkością

Reprezentowałeś też Opolski Związek Piłki Nożnej w rozgrywkach kadr, jak oceniasz swój pobyt w kadrze OZPN i przeciwników z którymi przyszło Ci się mierzyć ?

Może nie byliśmy drużyną która rywalizowała o awans do mistrzostw Polski, lecz można było dużo się nauczyć i nabierać doświadczenia z takimi przeciwnikami jak Dolnośląski ZPN, Śląski ZPN czy Lubuski ZPN i pokazać sie z dobrej strony różnym obserwatorom z całej Polski. Zawsze dawałem z siebie wszystko nawet gdy przegrywaliśmy znacząco.

Powiedz nam co jest Twoją ulubioną potrawą ?

Zdecydowanie spaghetti.

Gdzie najchętniej spędzasz wakacje ?

Lubię klimat i atmosferę która panuje nad morzem w całej Polsce podczas okresu wakacji.

Kto Twoim zdaniem wygra w tym roku Ligę Mistrzów ?

Z całego serca wierze ze będzie to Real Madryt którego jestem fanem, lecz czuję że ten wyczyn może powtórzyć drugi rok z rzędu Bayern Monachium, który jest naprawdę silnym zespołem.

Co według Ciebie jest drogą do sukcesu w piłce nożnej ?

Wytrwałość, cierpliwość i ciężka praca.

A zastanawiałeś się nad swoją przyszłością, jak byś nie osiągnął poziomu zawodowego w piłce. Co wtedy, masz jakiś pomysł mimo młodego wieku na to co chciałbyś robić ?

Jeszcze konkretniej nie zastanawiałem sie nad tym, lecz przyjdzie taki czas kiedy z pomocą rodziców wybiorę to co chciałbym najbardziej robić oprócz piłki.

Sebastian w jakich systemach gry potrafisz się poruszać oprócz 1-4-2-3-1 ?

1-4-4-2 i 1-4-3-3 z tym drugim miałem mniej do czynienia.

Co Twoim zdaniem jest najważniejsze w współczesnej piłce nożnej ?

Szukanie młodych talentów i stawianie na nich nawet w ważnych meczach. Po to by nabierali doświadczenia i rozwijali swoje umiejętności, bo siedząc na ławce nie jest to możliwe.

Kończąc czego Ci życzyć w nadchodzącym sezonie i czy chciałbyś kogoś pozdrowić?

Na pewno awansu do ligi makroregionalnej, a chciałbym pozdrowić moja całą była klasę w szczególności Filipa, Kamila i Dawida, wszystkich uczniów Pomologii jak i trenerów i nauczycieli.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuje.